Animefest 2018 aneb jak jsme potkaly Reiku

24. května 2018 v 12:21 | Majklice†Světice |  Paranormal Reality

Black Rebel Motorcycle Club - Circus Bazooko

Když už je po Animefestu, nervy ohledně cosplaye konečně odpadly. Nešlo ani tak o moje nervy, jako spíš o nervy mojí kamarádky, která hodně věcí dodělávala na poslední chvíli, což mělo částečně dopad i na psychiku ostatních. Můžu ale za sebe říct, že to stálo za to, tenhle Animefest jsem si hodně užila, i když za to určitě může z velké části i to, že mi zrovna přišla výplata, kterou jsem tam pak mohla vesele rozházet, i když bych neměla, protože si zrovna předělávám pokoj a šetřím na nový nábytek. Well, takové akce jsou jenom jednou za rok, čas od času se přece můžu rozšoupnout, ne? (Mohla bych, kdybych si tohle neříkala pomalu každý měsíc.)


V pátek jsme s M dojely do Brna a šly si vyzvednout pásky, takže jsme pak nemusely stát tu nekonečnou frontu, která se tam táhla snad až do večera. Stačilo jen dojít na Výstaviště a atmosféra byla úplně jiná. Všichni byli overly friendly a tak nějak naspeedovaní, jako by si něčeho šňupli, lidi s cedulkami "free hughs" na každém rohu, na což nejsem jakožto poměrně grumpy člověk úplně zvyklá, a nemůžu říct, že by mi tohle sluníčkaření bylo nějak příjemné, ale když jsme konečně zakotvily u stánků, náhle se ze mě stal ten typ člověka, které na conech nemám ráda. To už ale předháním. Po tom, co jsme si vyzvedly pásky, naše cesty se rozešly a obě jsme se vydaly na místa, kde jsme byly ubytované. Přespávala jsem u kamarádky, takže jsme se nejdřív sešly s ní a jejíma spolubydlícíma a co se nestalo - narazily jsme na Reiku v civilu!! Nejdřív jedna z nás prohlásila: "Hele, tamto vypadá jako Reika," a ukázala na blonďatou osobu v kšiltovce, s rouškou a hrozně cool chůzí. A protože moc lidí tady roušku nenosí, bylo všem jasné, že pouze nevypadá jako Reika, ona to je Reika, doprovázena ještě její překladatelkou a jednou německou cosplayerkou. Kamarádka jen řekla: "Hold my kelímek," a vysprintovala za ní, načež se pak začala ruřivě klanět a my jsme jenom nad tou scénou vybuchly smíchy. Byla zrovna na cestě na oběd, takže jsme ji nechtěly moc zdržovat a rozloučila se s námi.

Dorazily jsme do bytu a začaly se připravovat. Já jsem si v ten den na sebe vzala Tamakiho Yotsubu z IDOLiSH7 (kterého až na jednoho člověka nikdo neznal, mimochodem) a hned jsem narazila na první problém - zapomněla jsem si čočky. Naštěstí jsem u sebe měla ještě jedny, které jsem mohla použít, ale byly docela creepy, takže jsem měla hrozně zlé oči. Kamarádka Munakatu z K Project, ale protože jí trvalo několik hodin se nalíčit, vyšly jsme s jejími spolubydlícími napřed. Teď se teprve můžu vrátit k tomu, co jsem načala. The hype was real. Pokaždé, když jsem narazila na cosplay nějaké mé oblíbené postavy, měla jsem potřebu nadšeně vykřiknout jeho jméno (bylo tam docela dost Touken Ranbu cosplayů a jeden z nich, Hizamaru, byl dokonce ze Slovenska). K mému překvapení jsem ve stáncích narazila na pár věcí s TKRB, Ensemble Stars a IDOLiSH7, a spousta merche dokonce byly originály dovezené z Japonska. Celé tři dny jsem okukovala figurku Okity z Hakuouki, kterou jsem se nakonec rozhodla nekoupit, protože mi příští měsíc přijde jiná jeho figurka. Taky jsem narazila na mou vysněnou figurku Ciela, který ale stál 160 Euro, takže jsem to s jeho koupí vzdala hned.


Setkala jsem se s pár známými, takže jsem mezi nimi pořád tak pendlovala. Bylo docela vtipné, když jsem přiběhla k jedné své známé brolitě a ona mě vůbec nepoznala, protože mě mimo lolitu vůbec nezná, a už vůbec ne v cosplayi. Taky bylo vtipné, že mě každý znal pod jinou přezdívkou, protože jsem nerozhodná a nemůžu si vybrat jenom jednu. Na některé lidi jsem narážela pořád a na některé, které jsem chtěla pozdravit, jsem nenarazila vůbec (Sakuuu :'D), ale krása conů je v tom, že nikdy nevíte, u koho skončíte.

V sobotu jsem si na sebe vzala Yukiho z Re:vale (taky IDOLiSH7, taky ho skoro nikdo neznal), což byl můj společný cosplay s kamarádkou, která dělala Momoa, ale bohužel to moc nevyšlo, protože se jí nelíbil její make-up, takže mě požádala, ať na fotkách zakryju její obličej (hence the mimozemšťan). Ještě jsem nebyla hotová s cosplayem, ale měly jsme zpoždění, takže jsme vyběhly ven, abychom stihly Reiku. Běžely jsme jí koupit nějaké dražší české pivo jako dárek, kamarádčiny spolubydlící nám mezitím u Reiky stály frontu. Samozřejmě nás musel postihnout obří liják a ani jedna jsme neměly deštník, takže moje bílé kalhoty byly téměř průhledné. Taktak jsme to stihly, ale z běhu jsem dostala lehký astmatický záchvat a zbytek dne jsem vykašlávala. Když jsme dorazily k Reice, byly jsme promočené, rozcuchané a upocené - minimálně já. Nic z kostýmu nedrželo na svém místě, takže jsem si pořád musela něco upravovat a popotahovat, než mi pak M všechno upevnila zicherkami. Nejprve přišla na řadu kamarádka jako Momo a předala jí dárek. Reika si prohlídla naše cosplaye a řekla: "Ainana?", a my začaly přikyvovat, šťastné, že nás konečně někdo poznal. Potom jsem k nim přistoupila já a začala jsem koktat v japonštině, že bych si chtěla koupit "hitocu šašinšů" a jestli bych s ní teda taky mohla mít šašin, takže jsme hodily dvě fotky (tu druhou ještě pořád nemám) a už jsem byla na odchodu, když mi Reičina překladatelka poklepala na rameno, že jsem zapomněla ten photobook a Reika za mnou pořád stála s photobookem v ruce. Už jsem se nemohla cítit víc trapně, tak jsem se uklonila, poděkovala a zdrhla odtamtud. Musím ale říct, že Reika byla neskutečně roztomilá a působila hrozně skromně. Když ji vidíte, ať už v cosplayi nebo v civilu, působí na vás jako cool osoba, ale když začně mluvit, je to prostě taková ta milá, 40 letá japonská paní. (Jen takový fun fact, objevily jsme se v Reičině story na instagramu.)

Večer jsme plánovaly jít na afterparty, takže jsme se šly převléct, najíst a vyrazily, ale skončily jsme v nějakém pajzlu, kde po chodbách zvracely opilé děti, a řekly jsme si, že to asi nebude úplně pro nás, takže jsme tam pobyly hodinu a zase jely zpátky na byt s tím, že jsme na tyhle věci už moc staré. V neděli jsem už šla v civilu a musím říct, že to byla obrovská úleva. Celé ty dva dny se mi do hlavy zařezávala paruka a ještě teď, několik dní po Animefestu, mám tu hlavu otlačenou. Tamakiho oblečení bylo ještě docela pohodlné, ale Yukiho mě pohybově docela omezovalo a pořád jsem si musela dávat pozor na paruku, která se mi zachytávala o batoh a i po rozčesání se rychle zase zacuchala. Chtěla jsem si vyzkoušet nějaké hry, ale nějak jsem se k tomu nedostala, většinou jsme všichni seděli u jídelních stolů a odpočívali. Příští rok si ale určitě něco zahraju, minimálně ty oldschool hry mě zaujaly. Promítání jsem se nezúčastnila žádného, nechtělo se mi ani na cosplay soutěž (známá vyhrála 3. místo, congrats!), ale šla jsem alespoň na jednu přednášku, a to "Jak jsem zničil anime komunitu", u čeho jsem se docela nasmála a musela si po ní hned vyhledat Miyazakiho waifu.


Nebudu lhát, že Animefest byl pro mě z velké části hlavně o nakupování, takže se vám jdu pochlubit se svými úlovky. Z TKRB jsem si pořídila figurku Ookurikary, kterou jsem shodou náhod už delší dobu fakt chtěla. Původní cena v Japonsku se pohybuje kolem 300Kč, protože je to jen prize figurka z UFO catcheru. Cena v Česku samozřejmě byla o polovinu vyšší, ale vzhledem k tomu, že ani na eBay ji neseženu o moc levněji, řekla jsem si, že je to good deal. (Narazila jsem i na další TKRB figurky, ale všechno to byly bootlegy.)
Z Ensemble Stars jsem našla mochi plyšáky s Ritsuem a Arashim, ale vůbec se mi nelíbily, takže jsem byla nadšená, když jsem pak narazila aspoň na malou figurku se Soumou. Mezi gumovými přívěsky na klíče jsem našla nějaké postavy z i7 s vánoční tématikou, takže jsem si vybrala Souga a na druhý den jsem od kamarádky dostala ještě Gakua. Z Love Live, které sice nesleduju, jsem ulovila roztomilou figurku Ruby a z gasha mám přívěsek s Riko.
Dále malou figurku Sakury (která se bude krásně vyjímat vedle Yueho), Neko Para blind box, což jsem koupila s vědomím, že je to bootleg a tak trochu toho lituju, ale i tak je roztomilá (stejně ji prodám). Složku na papíry s Madokou (s úplně geniální angličtinou), podepsaný photobook od Reiky, omamori, růžový fluff ball zvaný Pometan (který jsem zapomněla vyfotit), první volume mangy Gekkan Shoujo Nozaki-kun(!!), Sailor Moon, Blood+ a pak jakousi yaoi one volumovku (lol), a nakonec jsem kamarádce ještě vzala plyšáka Nemuneko, kterou jsem jí slíbila. Samozřejmě ještě spoustu jídla. Celkově jsem utratila kolem 4 tisíc a ještě jsem se dost držela, ale vzhledem k tomu, že ještě nemám vitrínu, ani novou knihovnu, neměla bych kam všechny ty figurky a mangy dát. Kam se ty peníze poděly? Já nevím. Žádné koupě ale nelituju.

 


Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 24. května 2018 v 17:57 | Reagovat

Figurky jsem tam očumovala každý den … ale nakonec jsem si stejně radši koupila žvanec do zásoby a to strašně cute omamori. :-D

Největší sranda byla, když jsem se půl soboty snažila v davu najít kamaráda, který byl jednak v civilu a jednak jsem pořádně nevěděla, jak vlastně vypadá(protože Twitter), a když už jsem si řekla, že na to prostě seru, tak nakonec našel on mě … takže zázraky se dějí a věřím, že na sebe jednou někde prostě narazíme, až to budeme nejmíň čekat. :D

2 Aya Aya | Web | 25. května 2018 v 13:11 | Reagovat

Já jsem tě viděla na fotkách i na insta, ale ve skutečnosti vůbec, ACHJO. :D :( Strašně ti sluší ten cosplay Yukiho!
Letos jsem vůbec nenakupovala, jsem docela skromná (nebo hamižná na peníze? :'DD), protože jsem si užívala to otaku nakupování v prvních letech, co jsem na AF chodila, a taky právě nevím, kam ty věcičky dávat, takže si namlouvám, že se bez toho obejdu. Teď fakt lituju, že jsem si nekoupila jeden hrnek s Cielem, kterej se mi fakt líbil. A kde jsi sakra viděla ty mangy?! Já jsem je tam vůbec nemohla najít, i když si většinou kupuju knihy  na Bookdepo, kde to vyjde levněji většinou, tak to tam chci aspoň očeknout, ale kromě hentai doujinů jsem nic nenašla. :( Jinak tvojí kamarádce ten cosplay Munakaty taky strašně slušel, viděla jsem ji na záchodě jak se upravovala XDDDD ... Moc se mi líbila její paruka a hlavně makeup. Idk jak s tím byla spokojená ona, ale já tohle strašně obdivuji, protože takové líčení mi nejde.
Jak jsem zničil anime komunitu jsem si pouštěla před pár  dny doma a taky jsem se nasmála, nicméně to pro mě úplně ve finále informačně přínosné nebylo, protože české suby mě vůbec nezajímají. :D
Jinak ti fakt přeju setkání s Reikou a obdivuji tvoje užití japonštiny! (Já bych si asi ani nevzpomněla, jak se jmenuju, když by na to mělo přijít). Já jsem ji také zahlédla, i když jsem se s ní nefotila ani nebavila, a zblízka jsem byla  překvapená, že celkově i ti big cosplayeři jsou ve finále též normální fajn lidi. Mimochodem, máš nějaké info, kolik je Reice oficiálně let, nebo v článku je to jen tak? :D Docela mě to zajímá a řešila jsem to s přáteli, nicméně na internetu se dá těžko čemu věřit. :D Ale ve finále jsem byla smutná, že když už k nám vůbec přijela, že nevzala nějaké mé fave cosplaye. :(

3 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 25. května 2018 v 16:33 | Reagovat

[2]: Díky! :D A kamarádce to taky vzkážu, zrovna ten Munakata se jí fakt povedl (taky se líčila tak 4 hodiny lol)
Já jsem zase nenašla ty doujinshi :'DD Až na odchodu mi známý ukázal svoje úlovky, docela lituju, že jsem si nic nevzala. A ty mangy byly kdesi u těch jídelních stolů, tam měli takový mix: fejkovní figurky, hodně petite nendoroidů, nějaké PS3 hry apod, ty mangy a light novely byly buď v japonštině nebo angličtině, většinou ale random volume. Jsem to pobrala první den a jsem ráda, hodně těch věcí ze stánků rychle zmizelo.
Ale obdivuju tvou skromnost, já se na takových místech nikdy neuhlídám :D

S tou japonštinou to nebylo tak slavné, na chvíli mi úplně vypadlo, jestli mám použít "hitotsu" nebo "hitori", jak jsem tam koktala, tak asi musela být docela zmatená :D
A jop, je jí tak 37-40, prý je stejně stará jako Kaname. Vůbec na to nevypadá, že?
Já jsem doufala, že vezme třeba Mikazukiho, ale tak nějak jsem čekala, že si vezme to, co si vzala, takže jsem nebyla vyloženě překvapená ani zklamaná.

[1]: Omamori twins! :D Tak snad příští rok.

4 Nauesin Nauesin | Web | 26. května 2018 v 10:35 | Reagovat

větou "ale krása conů je v tom, že nikdy nevíte, u koho (čeho) skončíte" by se dal summarizovat celý Animefest, jak si ho pamatuju :D
ach, je mi fakt tak líto, že jsem se rozhodla nejet... Mohla jsem. I když kdo ví, jak by to tam se mnou dopadlo.

5 Aya Aya | Web | 26. května 2018 v 14:16 | Reagovat

[3]: To věřím, že nad tím strávila tolik hodin, ale vyplatilo se to! :D
Ty doujiny byly v A1 u té jedné zdi vzadu, naproti vstupu z venku v podstatě. A už vím, proč jsem ty mangy nenašla, je dost možný, že tou dobou tam bylo asi tak 5 kusů, co se ještě neprodalo. :D Zarazilo mě, že tam jsou jen kusy v japonštině. :D
Já si to nakupování merche letos vynahradila trochu u jídla. XD
Ale myslím, že Reika musela ocenit, že na ni ve střední Evropě zkouší někdo mluvit jejím mateřským jazykem. ;D A já si to myslela, že jí bude tak nějak, nicméně vypadá opravdu moc dobře! Pověstné japonské NEstárnutí. XD U Kanameho jsem též jen tipovala, ale vypadá oproti Reice podstatně starší v obličeji, ona se asi líp udržuje. :D Zrovna toho Mikazukiho jsem chtěla vidět, moc se mi ten cosplay líbí, ale bylo to holt naivní doufání. :D

6 megumi-sakamaki megumi-sakamaki | E-mail | Web | 9. července 2018 v 20:11 | Reagovat

Já byla na animefestu jen v roce 2013 :D

7 megumi-sakamaki megumi-sakamaki | E-mail | Web | 9. července 2018 v 20:11 | Reagovat

[6]: jinak moc hezké fotografie

8 kawaii-lovely-world kawaii-lovely-world | Web | 16. července 2018 v 23:33 | Reagovat

Reika byla u nás?! O_O Wow!!! Tak to jsem vůbec nevěděla!:D hustý...
Jinak na všech fotkách ti to moc sluší! Krásné cosplaye! *-* A ty věci, které sis koupila? Nádhera!!! *-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama