A co bude dál?

29. ledna 2018 v 1:31 | Majklice†Světice |  Paranormal Reality
This year's motto: KEEP SMELENK

Screamin' Jay Hawkins - I Put a Spell on You

Rok 2018 pro mě začal až podezřele dobře a já pořád čekám, co se asi posere. Všechno se zdá skvělé, lidi mě bombardují dárky, začala jsem znovu s lekcemi japonštiny, v mobage se na mě hrnou rare dropy, blíží se konec světa…

Jako bych najednou přepnula a skoro všechny věci, které mi vadily, moje fobie, které mi poslední měsíce bránily v tom, normálně fungovat, jsou pryč. Ještě ke konci roku jsem byla pevně rozhodnutá o tom, že se odstěhuju a vypadnu pryč, pokud jsem teda zrovna nebrečela s žiletkou nad zápěstím, ale i když jsou tady věci, co mě pořád neskutečně serou, objevila jsem výhody toho, bydlet s matčiným přítelem. Člověk by nevěřil, jak dokáže PlayStation udělat člověka šťastnějším. Svůj volný čas teď trávím buď hraním, nebo svícením do sousedovic oken zeleným laserem a předstíráním, že jsem mimozemšťan. Čas od času taky společně pořádáme turnaje v Tekkenu, prostě úplná idylka, až mi je to skoro podezřelé.

Dostala se mi do rukou i PS Vita, takže si konečně můžu zahrát všechny lokalizované visual novely, které zatím vyšly - pokud na ně ovšem budu mít peníze. A hlavně, Final Fantasy. Plním si své dětské sny. Aktuálně hraju XIII, která mě upřímně svojí lineárností trochu nudí, ale uvidím, jak mě ne/překvapí příběh. Nejraději bych to odložila a vrhla se na Crisis Core, ale nerada nechávám věci nedokončené.

Minulý rok jsme tady měli nějaké menší vzrůšo ve formě zemětřesení ve tři ráno, psychopata v práci, který nám do pití lil Jar na mytí nádobí a podobné srandy. A ano, byla jsem při zemětřesení vzhůru. Když se mi začal třást pokoj, moje první myšlenka byla naprosto logická - přišli si pro mě mimozemšťani. Hergot, já vím, proč bych neměla zůstávat tak dlouho vzhůru, vždycky se v tuhle dobu stane něco debilního. Oproti jiným lidem jsem měla docela štěstí, a všechny poličky a nábytek zůstal na svém místě. Nevím, co by byla větší tragédie, jestli to, že by mi polička rozbila hlavu, notebook, anebo moje anime figurky.

I když mi připadá, že pořád stojím na místě, myslím, že jsem se konečně někam posunula, byť jen o milimetr. Práci už teď budu mít skoro rok, což je nejdéle, co jsem kdy v nějakém zaměstnání vydržela. A jednou jsem při konverzaci s klukem dokonce na pár sekund udržela oční kontakt. Dejme tomu ještě tak 10 let a možná si někdy najdu i přítele.
Vánoce jsem kvůli emocionální nerovnováze málem strávila sama, ale nakonec jsem si uvědomila své nelogické chování a oslavila je u otce. Kdybych to neudělala, tak bych nikdy nedostala tu komunistickou osušku a sladkou papriku, a to se přece vyplatí. Na Silvestr jsem byla u kamarádky a její dcera si mě pořád plete s nějakými japonskými herci. V noci jsme si pustily vystoupení Climax Together od Buck-Tick, které se mi podařilo sehnat na DVD, což mi přišel jako skvělý začátek do nového roku, i když jsem to viděla už tak stokrát.


Uběhlo jenom pár dní, a už se mi v jednom obchodě podařilo dostat se do blacklistu jako potenciální zloděj, kvůli tomu, že jsem se příliš dlouho rozhodovala v sekci s hračkami, jestli si mám koupit něco od Sylvanian Familes nebo ne. Když jsem se vrátila domů, matce zrovna volali z práce, že se ve večerních hodinách okolo hraček podezřele dlouho pohybovaly dvě 16 leté dívky, a že si na ně mají dát bacha a pro jistotu hračky spočítat, jestli náhodou něco nechybí. Nevím, co mě rozsekává víc, jestli to, že vypadám jako potenciální zloděj, nebo to, že vypadám na 16. Možná to ale bylo míněno na carevnu, co byla zrovna se mnou, na kterou si prý obzvlášť dávali pozor, protože na sobě měla čepku s lebkou. Jsem jí vždycky říkala, že má zlodějské vlasy.

Letošním rokem si už můžu odškrtnout jeden ze svých životních achievementů. Určitě si vzpomínáte na to, že jsem v minulosti pár butai hercům poslala nějaké fanouškovské dopisy. Zmínila jsem se tedy snad jenom o Mariovi, od kterého ani žádnou odezvu nečekám, ale napsala jsem jeden dopis i Tonbokiriho herci ze třetího Touken Ranbu muzikálu, známého pod přezdívkou Spi. Krátce po novém roce na mě ve schránce čekalo překvapení:

Novoroční kartička! Pls, give this man a cookie. Or a thousand.

Na tento rok mám naplánovaný koncert IAMX a - světe div se - AnimeFest, protože jsem se dozvěděla, že tam má být letos Reika, a já bych s ní moc chtěla šašin. Tradičně půjdu na Akimatsuri a pokud se zadaří, ráda bych šla na Nine Inch Nails. Asi zase nebudu nějak extra akční, ale lepší než nic. Nedávno jsem vzpomínala na to, jak tady byli The Cranberries a říkala jsem si, že je škoda, že jsme se na ně s carevnou kvůli bouřce vykašlaly. Asi o dva dny později jsem se dozvěděla, že jejich zpěvačka umřela. Kdybych uměla lidi zabíjet tím, že si na ně vzpomenu, mohli by mě za to zavřít?

Dohrála jsem Sweet Pool a musím říct, že to bylo docela zajímavé, ale určitě to není nejlepší počin Nitro+Chiral, jak někteří tvrdí. Visual novela byla na můj vkus moc krátká, a i když tam máte tři nabíječe, route to má vlastně jenom jednu. Zbylí dva nabíječi mají pouze vlastní endingy, každý jeden, kdežto hlavní nabíječ má rovnou čtyři. Pořádně jsem si neoblíbila žádnou postavu, protože mi přišli všichni takoví nijací, ale kdybych si měla vybrat jednoho favorita, byl by to asi Zenyův leguán v yukatě, který pořád někomu žral vlasy.
Mojí nejoblíbenější VN od Nitro+Chiral pro mě tedy pořád zůstává Lamento: Beyond the Void, i když Togainu no Chi je těsně za ním. Jsem dost zvědavá, co přinese připravované Slow Damage, ale hádám, že i tak si pěkně dlouho počkáme na překlad.


Co se týče mobilních her, vrátila jsem se k Touken Ranbu, i když jsem si nemyslela, že po tom, co zablokovali všechny zahraniční hráče na DMM, to ještě někdy udělám. Mezi mé nové přírůstky patří Kousetsu Samonji, kterého jsem lovila dobré tři roky, Hizamaru a Yasusadu s Kanesadou jsem poslala na kiwame trénink, takže mi teď citadelu zdobí Kane-sanův nový sprite. Prošvihla jsem hodně eventů a je dost možné, že se mi kvůli tomu už některé toudany asi nepodaří získat, ale chci získat, co se dá.

Vyzkoušela jsem lokalizovanou verzi Onmyoji, které mě ze začátku moc nelákalo, ale když jsem tomu dala šanci, vážně se mi zalíbil hlavní příběh (který teď bude mít stageplay btw), a celkově se mi líbí ten Heian styl ve kterém se celá hra nese. Našla jsem i verzi na Facebooku, kterou lze propojit s účtem v mobilu, takže teď můžu hrát na počítači a v mobilu si alespoň udělám místo na další Final Fantasy. < fanatik


Ve sbírce mi přibylo několik dalších figurek a zřejmě si už na ně budu muset pořídit vitrínu, protože mi pomalu, ale jistě dochází místo, a já nevím, jestli jsem dostatečně kreativní na to, abych vymyslela, jak je kam vecpat. Můj nejnovější kámoš je figurka Mitsukiho z IDOLiSH7. Mitsuki je cestovatel, objednala jsem si ho do New Jersey ke kamarádce, protože ho na AmiAmi neposílali mimo Spojené Státy, takže odletěl z Japonska do Států a ze Států sem do Česka. S dalšími i7 figurkami už to tak složitě dělat nebudu a prostě si je koupím z eBay nebo z Yahoo Auctions.jp.

Inuyashiki skončilo, a abych se necítila tak prázdně, koupila jsem si mangu ve fyzické formě, abych ji pak mohla cpát přátelům. I přes ten konec se mi to hodně líbilo, ale už to ve mně nezanechává ten dojem, jako na začátku. Nikoho asi nepřekvapí, že má oblíbená postava je hlavní antagonista. Bavilo mě Hira rozebírat, tak jako mě tehdy bavilo rozebírat Izayu při čtení DRRR. Připadá mi relatable, a to i ve věcech, ve kterých bych s ním soucítit neměla, nebo spíš primárně v nich. Popravdě, už není moc věcí, které by ve mně dokázaly vyvolat podobné pocity, proto na mě Inuyashiki chvíli působilo jako droga, i když její účinky vyprchaly rychle. Jediné, co přetrvává, jsou občasná, nevinná "bang", která dělám, když mě někdo nasere, jako takový vedlejší účinek. Nevinná bang a spousta internetových meme, která mě ještě neomrzela.


Další novější anime, které mě zaujalo, a to tak moc, že jsem to viděla dvakrát po sobě, je Devilman Crybaby od Netflixu. Svou brutalitou a šíleností to na chvíli zaplnilo tu prázdnotu, kterou jsem cítila po dokončení Inuyashiki. Animace - najs, OST - najs, Akira's tiddies - very najs. Asi nikde jinde neuslyšíte věty "he has a boner" a "he's so cool" za sebou. Nejraději jsem měla Wamuho gang a jejich rappující scény. Představte si, že se s někým normálně bavíte a on z ničeho nic uprostřed konverzace začne rappovat. V plánu mám ještě Devilman mangu a OVA s anglickým dabingem - z toho, co jsem viděla, je to přesně ten quality content, co hledám. WHY GOOOOOD. WHY GOOOOOD. WHY GOOOOOD.
(Devilman no Uta z hlavy ještě pěkně dlouhou dobu nevyženu.)


Dále sleduju Zoku: Touken Ranbu Hanamaru, Sanrio Danshi a Junji Ito Collection > opening je top.
A slyšeli jste už někdo o počinu Neo Yokio?
Konečně jsem se taky dočkala anime IDOLiSH7, podle hry známé jako "ta idol hra, která má kupodivu decentní příběh". Někomu to kvůli postavě Tsumugi může připadat jako reverse harém, ale nenechte se tím odradit, všichni jsou nevědomky hrozně teplí. CGI při live vystoupeních vypadá trochu awkward, ale zatím si nemám na co stěžovat. Možná až na to, že vynechali mou oblíbenou hlášku: "Are you confusing us with strippers?"
Nejvíc jsem se nařezala u scén s Nagim a u těch jeho pokusů mluvit anglicky.
A Gaku, Gaku je dobrý chlap. Uslyšíte to často.
Doufám, že mají v plánu adaptovat i zbylé dvě série.


recent fave: Projekt Hypnotis Mike - Shinjuku Division "Matenro" is da best. Bezpochyby nejlepší CD z celé série, hlavně tedy track チグリジア, ale 迷宮壁 je taky pěkně intense. Kam tedy půjdeme po smrti, doktore?
 


Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 1. února 2018 v 15:46 | Reagovat

To cukroví je takové barevné :D
Tak vždycky je výhoda, když ti hádají věkově míň než ti je. Budeš mladá dlouho :D
Myslela jsem, že svícení laseru do oken sousedům je jenom zábava mého bratra, asi jsem se spletla :D

2 Tsuki-chan Tsuki-chan | Web | 2. února 2018 v 20:11 | Reagovat

Playstation vie človeku veľmi skvalitniť život *očkom pozrie na to svoje*
Tak to sa teším že máš konečne Vitu lebo to je hniezdo pre otome hry :D
Mne sa tento rok konečne podarilo dostať ku Switchu tak som si zahrala tu legendárne ospevovanú Zeldu: Breath of the Wild a úplne sa zaľúbila do Zora ľudí (Shape of Water mi neurobilo dobre)

Čo sa týka Final Fantasy XIII nepatrí medzi moje obľúbené, hrala som aj pokračovanie ale meh...vôbec ma to nechytilo Lighting je fakt ako ženský Cloud s Advent Children povahou.

Som ani nevedela, že Nitro Chiral pripravuje novú VN ale ako si písala to kým preložia sa ešte načakám. Po pravde Sweet Pool je asi jediná preložená hra ktorú som od nich nehrala ale nejak sa mi to nepozdáva. Mám aj tak dosť rozohratých hier ale možno si na to nájdem čas.

Išla som sa aj spýtať, že či tá postava ktora sa ti z Inuyashiki páči je ten vďaka ktorému vznikli tie "Bang" meme lebo to je jediné čo o tej anime viem :D- to a ešte že ten opening je fakt chytľavý.

Musím si konečne toho Devilmana pozrieť každý o tom rozpráva a ja som sa stále k tomu nedostala.
"It is okay for me to wear my shoes in here?"
"I don't give a shit!"
:D :D :D vážne quality content :D

O Neo Yokio som počula to je tá akože anime kde je hlavný hrdina dabovaný Willovim Smithovým deckom? :D A čo sú tam také tie okaté reklamy na Toblerone :D

Ja mám túto zimu dosť anime rozpozeránych ale asi aj tak väčšinu dropnem, aj keď sa chystám dopozerať tú jednu kde sa tá 14 ročná hrdinka zaľúbi do 45 ročného chlapa- After the Rain.

Tak som rada, že sa ti tento rok darí a nech ti to vydrží :-)

3 Carevna Carevna | Web | 8. února 2018 v 3:15 | Reagovat

Můj song, muhaha. Dostal mimochodem úplně nový rozměr, když jsem ho pustila tady a zároveň o pár sekund později rozklikla přímo na YT, chvíli jsem přemýšlela, jestli nemám nějaký záchvat. Ale byl by z toho dobrý remix, k tomu songu se ta záchvatovitost tak hodí. By mohlo být součástí toho "spell". Přivádět druhým lidem záchvaty. Chci umět.
Deset let je málo, co pak budu dělat já jako? :D Doufám, že bude aspoň dobrý řidič, ať je menší pravděpodobnost, že na roadtripu zahyneme.
Myslím, že moje povýšení na gangstera kvůli čepce s lebkou netrumfne ani to, jestli se ze mě stane letos magistr.

4 beepinka beepinka | Web | 8. února 2018 v 15:05 | Reagovat

Já jsem se teď dala taky do hraní...pařím GTA V :D! Je to supe reláxek! :D Jžš zemětřesení? :o A týpek s jarem? To jako fakt..tvl to je moc O.o)___
Páni to je úžasný, že ti poslal tu kartičku. Umím si představit tvou radost [:tired:] ♥!!! *0*
To jsem ani nevěděla,že má být na Animefestu Reika...by mě ani nenapadlo, že k nám přiletí :D! Husté :D.

5 Nauesin Nauesin | Web | 9. února 2018 v 10:09 | Reagovat

filthy console peasant :D :-D
lol já zemětřesení prospala, jsem se pak dozvěděla, že nějaké bylo a nechápala jsem XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama