Touken Ranbu Hanamaru

3. ledna 2017 v 13:01 | Majklice†Světice |  Popelnice
Už od začátku bylo jasné, že se jednou Touken Ranbu dostane i animované adaptace. Samozřejmě se nikomu ani nesnilo, že budou rovnou dvě. Chtěla jsem počkat na Katsugeki/Touken Ranbu od Ufotable a obě anime porovnat v jednom článku, ale ukázalo se, že to vyjde až v červenci (a já jsem si bláhově myslela, že někdy v lednu - tady je nejnovější PV, neříkejte, že to nevypadá epicky), takže nevidím důvod, proč bych měla s review tak dlouho čekat.


Všechno, co potřebujete vědět o herní předloze, jsem už shrnula zde, takže si myslím, že její představení můžu přeskočit.

Je rok 2206. Historičtí revizionisté zahájili útoky na minulost a mají v plánu změnit historii. Saniwa, který dostal za úkol historii ochránit, umí vdechnout život do neživých objektů. Nejsilnějšími z nich jsou Touken Danshi. Příběh se točí kolem jejich životů."

Tento popis může být trochu zavádějící, protože lidé neznalí hry budou očekávat akci a cestování v čase, čehož se sice v jisté míře dočkáte, ale jak Hanamaru na začátku každé epizody zdůrazňuje, je to anime o mírumilovných dnech Touken Danshi v jejich citadele. Je docela důležité to mít na paměti.


První obyvatelé citadely, se kterými se setkáme, je Kashuu Kiyomitsu a nováček Yamatonokami Yasusada, který od té doby, co dostal lidské tělo, trpí nočními můrami o incidentu v Ikedayi, u čehož ale nikdy nebyl, protože Kashuu byl ten, kterého si Okita pro tuto akci vzal. (Může mi někdo říct, proč se tam nikdo nebaví o tom, že Kashuu se při tom incidentu zlomil? Proč mu to Yasusada tak závidí?) Dalo se očekávat, že Okitagumi budou hlavními postavami, protože patří k nejpopulárnějším dvojicím ve hře a Japonsko prostě zbožňuje Shinsengumi. Kashuu Kiyomitsu byl od začátku jeden z mých oblíbenců a vybrala jsem si ho jako starter, stejně jako saniwa v Hanamaru, jak bylo v anime hodněkrát řečeno. S časem a příchodem nových toudanshi ve hře můj zájem o něj trochu opadl, ale anime mi znovu připomnělo, proč mám tuhle postavu tak ráda. To samé ale nemůžu říct o Yasusadovi, který mi nikdy moc nepřirostl k srdci. Podobá se Okitovi víc, než Kashuu a nedokáže se přes smrt svého bývalého majitele přenést, takže je to pořád jenom Okita sem, Okita tam. Shhh, já jsem teď tvůj aruji.

Anime se s ničím moc nepáře a v první epizodě vám rovnou představí 15 dalších touken danshi, takže mají diváci co dělat, aby si je všechny zapamatovali. Tvůrci se snažili jejich charaktery nastínit, ale postav je příliš mnoho (a bude jich VÍC) a dokonale představit všechny pouze ve 12 epizodách je prostě impossiburu.

Saniwu nikdy nikdo neviděl, ani neslyšel (kromě samotných touken danshi), takže není jasné, zda jde o muže, nebo o ženu. Jediné, co o saniwě víme, je to, že je hikikomori, je nešikovný, tak trochu loser a nikdo nerozumí tomu, proč dělá to, co dělá. V podstatě skvěle popsali většinu hráčů Touken Ranbu.


Saniwy věrný, poslušný asistent a v prvních epizodách také sekretářka, je Heshikiri Hasebe(⇦ husband material), meč Ody Nobunagy a jeden z mých top toudanshi. Částečně proto, že ho ve stageplayi hrál Maashi, a taky proto, že by z něj byl skvělý otrok, protože by za mě udělal všechno, co bych nechtěla dělat já. Bohužel se mu od saniwy nedostává dostatečné lásky. Alespoň fanoušci mu dávají všechnu lásku, kterou si zaslouží. V magazínu Animage se v anketě "Nejoblíbenější postava podzimní anime sezóny" umístil na 1. místě, おめでとう! (Na druhém byl Victor z Yuri on Ice.)

První práce, kterou Yasusadovi saniwa dá, je zbavit se nepřátel v Ikedayi, a jmenuje ho jako velitele jednotky. Většině lidí na tom asi nepřije nic divného, ale všichni hráči vědí, že poslat meč lvl 1 do Ikedayi, to je jistá smrt, kór ještě, když do jednotky přihodí oodachi, který se tam nebude mít kde hnout. Yasusada chce machrovat a chce sejmout závěrečného bosse, ale ani se mu nepodaří dostat se do druhého patra a chytne ho jeden z revizionářů. Zranění si odnese i chudák oodachi Ishikirimaru, kterému se meč zaseknul v trámu. (Stupid saniwa, stupid.) Naštěstí je u nich Kashuu, který zachrání den.

Anime je epizodické a s každým dalším dílem se vám představí několik nových obyvatel citadely, které saniwa v průběhu jednoho roku obdržel/a. Pokud bych měla jmenovat ty, kteří se tam objevují nejčastěji, řekla bych, že to bude: hlavní Okitagumi dvojice, Heshikiri Hasebe, Shokudaikiri Mitsutada, Kasen Kanesada, Yamanbagiri Kunihiro, Yagen Toushirou, Nikkari Aoe, Mikazuki Munechika a Tsurumaru Kuninaga.

Animace je průměrná a vypadá to, že všechen budget šel do Kogitsunemarua a Mikazukiho. Snad na Bluray uvidíme nějaké zlepšení.

Ta nová animace v Inuyashovi se mi fakt líbí.

Just a reminder that this man doesn't wear any underwear.

Opening je nazpívaný Masudou Toshikim a Ichiki Mitsuhirou, seiyuu hlavní dvojice, a upřímně je docela strašný. Chyba není na strasně seiyuu, ale hudba sama o sobě není zrovna poslouchatelná. Endingy se mi na druhou stranu líbily hodně a každý je jiný, navíc si dali i práci se symbolikou a vecpali tam květomluvu, takže fanoušci pokaždé dostali materiál k přemýšlení. Můj nejoblíbenější je Odagumi ED z druhé epizody a potom Mikazukiho a Dategumi ED z páté.

Teď to největší pozitivum tohoto anime: Nikkari Aoe


Proč jsem si nikdy neuvědomila, jak rozkošný je Nikkari Aoe? Nechápu, jak jsem ho mohla nemít ráda. Nikkari je oowakizashi, to znamená, že minulosti byl oodachi, ale zkrátili ho na wakizashi, takže jeho lidská podoba je docela maličká, hlavně v porovnání s jeho kolegou Ishikirimaruem (Na tyhle dva se ještě můžeme těšit v nadcházejícím muzikálu.) Narozdíl od Ishikirimarua, který slouží k očišťování, nebo já nevím, jak jinak chcete říct "purifying", od zlých duchů a hříchů, Nikkari figuruje spíš jako exorcista. Jeho jméno znamená "smát se", protože byl pojmenován podle ducha ženy, která se pořád usmívala, když ducha zabil, spolu s jejím dítětem. Co že je na něm tak skvělého? Jeho způsob řeči. Jestli se nechcete dívat na anime, myslím, že vám klidně postačí, když se podíváte na jeho stránku na TKRB Wiki. I tu nejobyčenější věc dokáže říct tak, aby vyzněla úchylně. Nevím, jestli si to neuvědomuje, nebo jestli to dělá naschvál, protože je to prostě sinner. Přidejme k tomu to, že se pořád zmepokojivě pohihňává a má kolem sebe creepy auru, s Hasebem jsou jednoduše moji no. 1.

Pár ukázek:

"Horses sure are huge... I meant their bodies, you know?"

"Shall I have my tongue play with it then? I mean to taste it."

"Come now... Entrust your body to me."


Závěr: Hanamaru jsem si užila, sleduji dokonce i US dabovanou verzi, ale velký podíl na tom má to, že už mám o předloze a postavách nějaké znalosti. Oblíbila jsem si postavy, které mi dříve přišly nezajímavé, protože anime nám dalo trochu větší představu o jejich charakteru a o tom, co se v citadele děje, kdežto ve hře většinou vše závisí na vaší vlastní fantazii. Vidět mé husbandy se konečně hýbat mi už samo o sobě stačilo ke štěstí, dokonce i butai herci psali nadšené tweety, když poprvé uviděli svou postavu, někteří nám dokonce poskytli i fotky, kde se snažili napodobit některé scény. Přiznám se ale, že i pro fanouška je to takový průměr, a některé epizody byly docela nevyvážené. Mohl za to fakt, že byly rozdělené do dvou nesouvisejících částí, takže v jedné se vracíme do minulosti za svým starým arujim a jsme hrozně emotivní, že ho znovu vidíme umírat, a ve druhé polovině se celé anime změní v muzikál/parodii na Shokugeki no Souma. I swear, this anime is so random. (Ten fanservice tam je tak strašně očividný, že tam dokonce vecpali i plážovou epizodu. Divím se, že všichni v tom moři nezrezavěli.) Poslední dvě epizody pak úplně změnily atmosféru, když se Yasusada vrátil do Ikedayi a říkala jsem si: "HOLY SHIT HOLY SHIT, tak tohle se stane, když se něco posere?" Představili nám i Kebi-Ishi a tak nějak i kiwame systém, kde Yasusada na konci odešel na několik dní kamsi do hor, kde podstoupil trénink, i když teda ve hře ještě takovou možnost nemáme. Pokud znáte alespoň trochu japonskou historii (bohatě stačí, když jste viděli Hakuouki, lol), myslím, že i pro nehráče to může být fajn oddechovka, pokud od toho moc nebudete očekávat. Je to konec konců o mírumilovných dnech v citadele, takže bysme si jich měli užít, než přijde Ufotable s novou sérií.

A moje nejoblíbenější epizoda? Ta, kde si Kogitsunemarutachi dali houbičky a měli hromadnou halucinaci o tom, že jsou v chatce a pijí sake, lmao. (I'm kidding, nebyy to houbičky, ale i tak je ta představa vtipná.)

Ještě nějaký ten fanservice
 


Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 6. ledna 2017 v 0:35 | Reagovat

to musím vidět :-P

2 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 6. ledna 2017 v 0:36 | Reagovat

[1]: Spřátelíš?

3 Tsuki-chan Tsuki-chan | Web | 11. ledna 2017 v 21:40 | Reagovat

Ja milujem keď vyjde anime podľa nejakej hry alebo proste anime na ktorú sa dlho čakalo a mám potom možnosť čítať tie vtipné články a komentáre fanúšikov :D
Tak toto anime bolo podľa mňa hlavne vytvorené pre fanúšikov hry keďže asi len taký lajik by bol z toho zmätený. Musím si to pozrieť ale na fruhej strane rozmýšľam, že počkám na Ufotable verziu predsa len tam je zaručená špičková animácia (teda dúfam, podľa PV súdim, že áno :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama